Wszystko, co musisz wiedzieć o dezynfekcji dłoni

Wszystko, co musisz wiedzieć o dezynfekcji dłoni


Nasze ręce to część ciała, na jakiej najbardziej licznie gromadzą się bakterie. Wynika to z tego, że to właśnie dłonie mają najczęstszy kontakt z wieloma przedmiotami. Może zdarzyć się, że nawet wiele razy dziennie podajemy komuś rękę lub musimy dotknąć klamki od drzwi, z którą nie tylko my mieliśmy kontakt.

Komu najlepiej posłuży regularna dezynfekcja rąk?

Dezynfekowanie dłoni mile widziane jest praktycznie wszędzie, gdyż to właśnie poprzez nasze ręce przenosi się najwięcej potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów. Są jednak miejsca, w jakich szczególna troska o właściwą higienę rąk jest bardzo istotne ze względu na ich indywidualny charakter. W tej grupie znajdują się na pewno szpitale, gabinety medyczne, kosmetyczne, punkty gastronomiczne czy hotele. Regularna dezynfekcja dłoni jest zatem ponadprzeciętnie znacząca wszędzie tam, gdzie dosłownie każdego dnia przewija się duża liczbę pacjentów lub klientów. Z tej właśnie przyczyny zagrożenie przeniknięcia do naszego ciała przeróżnych drobnoustrojów jest bardzo wysokie. Każda z osób obecnych choćby czasowo w podobnych placówkach na pewno powinna szczególnie zadbać o właściwą higienę swych rąk. Dlatego właśnie jest koniecznością, by w tego rodzaju miejscach ulokowane zostały urządzenia do dezynfekcji dłoni. Taki właśnie ekwipunek może być wprawdzie użyty także w naszych domach. Szczególnie narażeni na najróżniejsze infekcje są osoby starsze, a także dzieci.

Na czym polega działanie urządzeń do dezynfekcji?

Aktualnie w specjalistycznych sklepach możemy znaleźć niemal nieograniczony wybór urządzeń do dezynfekcji rąk. Zainteresowanie nimi nieustannie rośnie przede wszystkim dlatego, że dość sporo powstaje też obiektów lekarskich czy też kosmetycznych, a dodatkowo hoteli i restauracji. Urządzenia do dezynfekcji rąk można podzielić na różne schematy działania. Do najnowocześniejszego sprzętu należą te aparaty, które mogą nam umożliwić nałożenie środka odkażającego bez konieczności bezpośredniego kontaktu z powierzchnią urządzenia. Używając tych nieco starszych, należy w tym celu nacisnąć odpowiedni przycisk.